Wpływ picia wody mineralnej na organizm człowieka

Woda

Jura to krasowe wapienne skały powstałe w wyniku osadzania się skorup zwierząt na dnie morza, które istniało w tym miejscu 200 milionów lat temu. Skały tego typu stosunkowo dobrze przepuszczają wodę, dlatego nie ma na Jurze zbyt dużo wód powierzchniowych. Charakterystyczne za to dla tego obszaru jest częste występowanie źródeł krasowych, gdzie woda pochodząca z głębi masywu wypływa pod ciśnieniem z wnętrza skał. Jest to jedna z najczystszych wód w kraju, ponieważ bezpośrednio filtrują ją mineralne skały – nasycając jednocześnie wieloma korzystnymi dla zdrowia pierwiastkami.

Woda krąży w przyrodzie i jest świetnym rozpuszczalnikiem, dlatego nie występuje w środowisku jako czysty związek tlenu i wodoru. Jest ona zawsze bardzo rozcieńczonym roztworem różnych innych substancji. Ilość i rodzaj substancji rozcieńczonych w wodzie może być bardzo różny – stąd ocena wody na podstawie jej cech fizycznych, chemicznych i biologicznych, oraz klasyfikacja wód.

Źródło

Obecnie nie docenia się znaczenia czystej wody i wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy jak cenna jest to substancja. Żyjąc w Polsce, jesteśmy szczęściarzami. Mamy w naszym kraju tereny z najczystszą wodą – wydobywaną z głębi ziemi, nasyconą przeróżnymi pozytywnie wpływającymi na organizm ludzki minerałami. Jednym z takich miejsc jest Jura Krakowsko-Częstochowska. Woda, wydobywana w tym pięknym rejonie, została przez kilkaset milionów lat przefiltrowana przez mineralne skały, które nadały jej niezwykłą czystość, smak i wzbogaciły ją o tak potrzebne ludziom pierwiastki jak wapń, magnez…

Woda to eliksir życia - buduje nasz organizm, dlatego bardzo ważne jest aby wszyscy ludzie dbali o jakość wody jaką spożywają.

Woda jest składnikiem wszystkich komórek, tkanek i płynów ustrojowych. Woda doskonale oczyszcza nasz organizm z wszelkich toksyn, najlepiej gasi pragnienie, a zawarte w niej związki i minerały pomagają budować i wzmacniać nasz organizm. Średnio w ciągu jednego dnia człowiek traci ok. 2 do 2,5 litra wody – przez podstawowy metabolizm, dlatego jej ilość musi być stale uzupełniana. Wszyscy ludzie dbający o swoje zdrowie i kondycję wiedzą, że bardzo ważne jest, by pita przez nas woda była najwyższej jakości. A taka właśnie jest woda z Jury – czysta, smaczna i bogata w minerały.

Woda średniozmineralizowana to najlepszy wybór. Jest bezpieczna, dobra w smaku, a jej składniki poprawiają wygląd i samopoczucie. Picie odpowiedniej wody poprawia koncentrację podczas ćwiczeń, pomaga spalać kalorie, zapobiega kłopotom żołądkowym a także zwykłym infekcjom – jak przeziębienie. Wyniki badań wskazują, że woda może dodawać energii, poprawia gładkość i elastyczność skóry – sprawia, że wyglądamy i czujemy się młodziej.

Przeczytaj cytat z artykułu na temat wody mineralnej, który ukazał się w Angorze:

JUROFF © Mineral Water Production 2008

projekt i wykonanie strony: Szymon Jeziorko